Forum - IL

פורום שיש בו משחקי רשת, מוזיקה, ספורט, הומור ועוד!
 
אינדקסלוח שנהשאלות נפוצותחיפושרשימת חבריםקבוצות משתמשיםהרשםהתחבר

שתף
 

 מידע| מה זה מייפל?!

Go down 
מחברהודעה
Itay
מנהל ראשי


מספר הודעות : 80
Join date : 08.12.08

מידע| מה זה מייפל?! Empty
הודעהנושא: מידע| מה זה מייפל?!   מידע| מה זה מייפל?! I_icon_minitimeMon Dec 08, 2008 7:49 pm

מייפל סטורי (בקוראנית 메이플 스토리, באנגלית MapleStory) הוא משחק תפקידים דו ממדי, מרובה משתתפים, המשוחק ברשת. המשחק פותח על ידי Wizet החברה הקוראינית. למשחק יש גרסאות מקומיות רבות בשפות שונות שמופצות בעולם על ידי מספר חברות. השתתפות במשחק אינה עולה כסף, אבל ניתן לרכוש חפצים שקשורים למראה הדמות והן כאלו המשפרים את החוויה והכיף במשחק. למשחק יש למעלה מ-47 מיליון שחקנים בכל גרסאותיו, לגרסה הגלובלית (שזמינה לשחקן הישראלי) יש למעלה משלושה מיליון ישראלים שחקנים או יותר נכון מעל חצי ישראל.
//
המשחק

על השחקן להגן על "עולם ה-Maple" מפני מפלצות שונות ולפתח את היכולות והמיומנויות של דמותו באמצעות עליה בדרגות, הנעשית על ידי צבירת נקודות נסיון (Experience Points - EXP). השחקן יכול להרוויח כסף משחק בשם מסוס (Mesos), להשיג חפצים שונים שביכולתו להשתמש וללבוש, לשוחח עם שחקנים אחרים ולבצע סחר וממכר. ישנה אפשרות ליצור חבורה או קבוצה (Partys) של שחקנים (עד 6 שחקנים) כדי ללחום ביחד נגד מפלצות, חברי הקבוצה חולקים את נקודות הניסיון והכסף שהם משיגים ביחד. במשחק ישנם משימות (Quests) שניתן לבצע על מנת להשיג נקודות נסיון, כסף וחפצים שונים, ישנן משימות מיוחדות שמיועדות לקבוצות בלבד (ידועות בשם Party Quest - PQ) ובהם על חברי הקבוצה לשתף פעולה על מנת לעבור שלבים ולסיים את המשימה בהצלחה, השלבים כוללים בדרך כלל השגת מספר מסוים של קופונים על ידי הבסת מפלצות שונות, ובשלב האחרון ישנה לרוב מפלצת חזקה ("בוס") שעל החבורה להביס ביחד.

יכולות


על כל דרגה שהשחקן עולה, תעלה כמות הקסם המקסימלית ומד החיים שלו. כמו כן הוא ירוויח 5 נקודות יכולת (Ability Points - AP), אותן הוא יכול לשקיע בכ-6 תחומים שונים:
כוח (Strength - STR) - ככל שהכוח גבוה יותר, יעלה הנזק הנגרם למפלצות בקרבות פיזיים מטווח קרוב (חרב, חנית וכד'). חפצים שונים דורשים דרגה מינימלית של כוח לשם שימוש בהם. הכוח הוא קריטי עבור דמות הלוחם על סוגיו השונים.
זריזות (Dexterity - DEX) - ככל שזו עולה, עולה רמת הדיוק של השחקן ועולה במקצת היכולת לחמוק מהתקפות פיזיות של האויב. הזריזות חשובה עבור דמות הקשת.
אינטליגנציה (Intelligence - INT) - ככל שזו עולה, עולה יכולתו לחמוק מקסמים עוינים, עולה יכולת ההגנה שלו כנגד קסמים שונים ועולה גם התקפת הקסם. כמו כן, ככל שהאינטליגנציה גבוהה יותר, עולה כמות מד הקסם המקסימלית ביותר נקודות בכל עליה בדרגה. זוהי התכונה המרכזית עבור הקוסם, אולם חשיבותה אפסית עבור העבודות האחרות.
מזל (Luck - LUK) - מעלה את יכולת השחקן לחמוק מהתקפות עוינות, ומעלה את רמת הדיוק של השחקן. ככל שלשחקן יותר מזל, הוא יאבד פחות נקודות ניסיון במידה והוא נהרג בקרב. המזל חשוב מאוד עבור הגנב, וגם לקוסמים יש לו שימוש.
מד חיים (Health Points - HP) - השקעת נקודות בנתון זה מעלה את מד החיים.
מד קסם (Mana Points - MP) - השקעת נקודות בנתון זה מעלה את מד הקסם.
למרות שמספר מקסימלי גבוהה במד החיים או מד הקסם הוא דבר טוב לכשעצמו רוב השחקנים מעדיפים להשקיע את נקודות היכולת בארבעת היכולות האחרות שתרומתן לעוצמת הדמות גבוהה בהרבה.
ניתן לשפר את היכולות והביצועים של השחקנים בעזרת שיקויים, ממתקים, כדורים וכו..
מיומנויות

השחקו מקבל נקודת מיומנות אחת (Skill Point - SP) בעת קבלת עבודה, ולאחר הקידום הראשון, 3 נקודות בכל דרגה שהוא עולה. את נקודות המיומנות ניתן להשקיע במיומנויות שונות, לכל עבודה מיומנויות ייחודיות משלה, עליהן ניתן ללמוד בעת קידום העבודה. ישנם מיומנויות פסיביות ומיומניות אקטיביות:
מיומנויות פסיביות(סבילות) כגון "עין האמזונה" של הקשת, משפיעות על הדמות ברגע שמשקיעים נקודות במיומנות, מיומנויות פסיביות אינן דורשות שימוש בנקודות חיים או נקודות קסם.
מיומניות אקטיביות(פעילות) משמשות לפי הצורך, הן תמיד דורשות שימוש בנקודות קסם ולעתים גם בנקודות חיים או חפצים מיוחדים. ישנם שני סוגים של מיומניות אקטיביות: מיומניות התקפה ומיומניות שיפור.
מיומנויות התקפה גורמות לנזק למפלצות ויכולות לשמש בתור ההתקפה העיקרית של הדמות. ככל שמשקיעים יותר נקודות במיומנות עולה האפקטיביות שלהן.
מיומנויות שיפור מוסיפות באופן זמני שיפורים ליכולות של הדמות ולפעמים גם לחבורתו, כגון מיומנות "זעם" של הלוחם שמגבירה את עוצמת ההתקפה הפיזית של כל חברי החבורה. מרבית המיומנות הללו נעשות אפקטיביות יותר ומשפיעות זמן רב יותר ככל שמשקיעים בהם נקודות, לעתים הדבר מתבטא בעלייה בשימוש בנקודות קסם ולעתים בירידה בכמות נקודות הקסם שצריך בכל הפעלה.
סוגי הדמויות

כל דמות בתחילת המשחק מסווגת בתור "מתחיל", למתחיל יש רק 3 מיומנויות: זריקת קונכיות, ריפוי עצמי (ניתן להשתמש רק אחת ל-10 דקות), ורגליים זריזות שמגביר את מהירות ההליכה לזמן קצר (ניתן להשתמש רק אחת ל-15 דקות). לאחר השגת הדרגה ורמת היכולת הנדרשים, השחקן יכול לבצע את התקדמות העבודה הראשונה ולבחור את סוג הדמות שהוא מעוניין להיות.
ישנם 4 סוגי דמויות עקריים:
לוחם, (דרושים דרגה 10 וכוח 35) נלחם בעזרת כלי נשק לטווח קצר (חרבות, גרזנים, אלות, נשקי מוט וחניתות), בעל רמת ההגנה ורמת החיים הגבוהות ביותר מבין הדמויות.
קוסם, (דרושים דרגה 8 ואינטיליגנציה 20) משתמש בקסמים כדי לתקוף מפלצות מטווח רחוק, יש להם את רמת ההגנה ורמת החיים הנמוכה מבין הדמויות ואת רמת הקסם הגבוהה ביותר.
קשת, (דרושים דרגה 10 וזריזות 25) יורה חצים בעזרת קשת או רובה קשת מטווח רחוק לעבר מפלצות.
גנב, (דרושים דרגה 10 וזריזות 25) מתחלקים לשני תתי-סוגים; כאלה שמטילים שוריקנים מרחוק לעבר האויב וכאלה שמשתמשים בפגיונות כדי לתקוף את האויב מטווח קצר, הגנב הוא הדמות המהירה ביותר מכל סוגי הדמויות.
בהגיעה השחקן לדרגה 30 עליו לעבור מבחן קצר כדי להוכיח את עצמו על שראוי לכך, עליו להגיע לאזור מיוחד ולהרוג מפלצות כדי לאסוף 30 פנינים שחורות. לאחר השלמת המבחן יוכל לבחור את הקידום לעבודה הבאה שלו בהתאם לסוג הדמות שלו וללמוד יכולות חדשות.
לוחמים יוכלו לבחור בין שלושת העבודות: לוחם, שליח או איש חנית.
קוסמים יכולים לבחור בין שלושת העבודות: מכשף (אש/רעל), מכשף (קרח/ברק) או כוהן.
קשתים יוכלו לבחור בין שתי העבודות: צייד (שמשתמש בקשת) או איש רובה קשת.
גנבים בשלב זה יבחרו סופית את תת-הסוג שהם רוצים להשתייך אליו: רוצח (שמטיל שוריקנים) או שודד שמשתמש בפגיונות.
הקידום השלישי הוא בדרגה 70, על השחקן לנצח בקרב כנגד "הצד האפל" של הדמות שעזרה לו בהתקדמות העבודה הראשונה. אחרי הניצחון בקרב על השחקן להשיג קריסטל אפל ולענות נכונה על חמש שאלות שקשורות לעולם המשחק, אם יכשל יאלץ להשיג קריסטל נוסף כדי לחזור על השאלות. בניגוד לקידומי העבודות הקודמים מעתה השחקן אינו ראשי לבחור את העבודה הבאה והקידום תלוי בבחירה שנעשתה בקידום השני. לוחם, אביר מתלמד ואיש חנית יהפכו לצלבן, אביר לבן ואביר הדרקון. מכשף (אש/רעל), מכשף (קרח/ברק) וכוהן יהפכו למג (אש/רעל), מג (קרח/ברק) וכומר. צייד יהפוך לשומר יערות ואיש רובה קשת לצלף. רוצח יהפוך לנזיר ושודד לשודד בכיר.
הקידום הרביעי מגיע בדרגה 120, קידום זה אינו זמין בגרסה הגלובלית של המשחק הוא זמין בנתיים רק בקוראנית ויש מעט מידע לגביו אך ידועים שמות התפקידים: צלבן, אביר לבן ואביר הדרקון יהפכו לגיבור, אביר ואביר אפל. מג (אש/רעל), מג (קרח/ברק) וכומר יהפכו לארכי-מג (אש/רעל), ארכי-מג (קרח/ברק) ובישופ. שומר יערות למומחה בקשת, צלף למומחה ברובה קשת, נזיר לאדון הלילה ושודד בכיר לאיש צללים.
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
Itay
מנהל ראשי


מספר הודעות : 80
Join date : 08.12.08

מידע| מה זה מייפל?! Empty
הודעהנושא: Re: מידע| מה זה מייפל?!   מידע| מה זה מייפל?! I_icon_minitimeMon Dec 08, 2008 7:49 pm

מקומות

במשחק יש 3 איים שונים, בהם ניתן לטייל ולצוד מפלצות:
Maple Island - האי בו מתחילה ההרפתקה, ומשמש בעיקר לצורך לימוד האספקטים הבסיסיים של המשחק. הוא מכיל 2 כפרים:
Amherst - כפר קטן בMaple Island שבו ניתן להשיג מספר משימות.
Southperry - כפר בחלקו הדרומי של Maple Island ממנו אפשר להפליג אל האי ויקטוריה.
Victoria Island - אי גדול ביחס ל-Maple Island האי ובו 6 ערים מרכזיות:
Lith Harbor - עיר הנמל של האי, ממנה ניתן להפליג אל האי "חוף פלורינה", שמומלצת לרמות 40+.
Henesys - עיר הקשתים, השוכנת בדרום האי, בה יוכל השחקן לבחור לעבוד כקשת. בעיר יש גם מספרה, מרפאה פלסטית, השוק החופשי, אזור המשחקים (שבו יוצרים משחקים מקלפים וסטים) ועוד. עיר זאת הכי מומלת לאימון ברמות נמוכות, בHenesys Hunting Ground, ששם יש מפלצות טובות לאימון, החל מחלזונות עד לפטריות ירוקות. בעיר זאת ניתן לעשות את מבחני הפסחא. דרך הנסיס יש אפשרות להגיע לעוד עיר שנקראת אמוריה(amoria), עיר החתונות. בעיר זו ניתנת האפשרות לשני שחקנים ממינים שונים להתחתן ולהיות זוג, האפשרות ניתנת רק שאתה מעל רמה 15.
Kerning City - עיר מודרנית בסגנונה השוכנת במערב האי. פרט לכך שזוהי העיר שבה יכול השחקן להפוך לגנב, עיקר חשיבותה של העיר נובעת מכך שהיא מכילה את המשימה הקבוצתית הראשונה (והיחידה ב-Victoria Island) לשחקנים בדרגות 21-30.
Perion - כפר הררי בצפון העיר, בו יכול השחקן להפוך ללוחם. בעיר נמצא גם שוק חופשי. באזור הכפר ניתן למצוא מפלצות חזקות במיוחד.
Ellinia - עיר השוכנת בתוך יער מיסטי ועבות במזרח האי. בעיר יכול השחקן להפוך לקוסם וממנה ניתן לקחת מעבורת אל האי אוסיריה. בניגוד לשלוש הערים הראשיות האחרות, לא ניתן להגיע ממנה אל הצינוק. בעיר יש את תחנת הספינה לאורביס.
Sleepywood - עיר השוכנת בתוך יער אפל במרכז האי, ממנה ניתן להכנס לצינוק, שמכיל את המפלצות החזקות והמסוכנות ביותר באי.
Ossirya - אי גדול אליו מגיעים על ידי קניית כרטיס למעבורת שיוצאת מ-Ellinia שבמזרח האי ויקטוריה.
Orbis - עיר השוכנת בעננים, דרכה ניתן להגיע לעיר Ludibrium דרך מעבורת. כמו כן אפשר להגיע ממנה אל הערים El Nath ו-Aqua Road, דרך מגדל בן 20 קומות הנקרא מגדל אורביס. באורביס נוספה משימה קבוצתית (PQ)בעידכון האחרון של הגרסה הגלובלית.
El Nath - עיר הקרח בה יעבור השחקן את קידום העבודה השלישי שלו. דרך העיר אפשר להגיע אל העמק הקפוא, שבו נמצאות המפלצות החזקות ביותר באי ובהמשך לזקום האימתני. כמו כן מעיר זו ניתן להגיע לזומבים על ידי הליכה (ארוכה וקשה)או דרך מגילה שעולה בין 100 ל-250 אלף, או שמשיגים מהקווסט של הזאקום.
בנוסף לאזור הקפוא, בדרך לזאקום יש אזור אש... זאקום היא המפלצת הכי חזקה שיש בינתיים בגרסה הגלובלית (רמה 140) בכדי לזמן את זאקום צריך לעשות מספר משימות.

Aqua Road - עיר תת-ימית המאוכלסת ביצורים ימיים, כדי לא לאבד נקודות חיים בזמן השהייה מתחת למים יש צורך בבועות שיעילות למשך 15 דקות או מיכל חמצן שניתן להשגה דרך השלמת משימה מיוחדת, דרך Aqua Road ניתן להגיע לKorean Folk Town.
Ludibrium - עיר גדולה הבנויה מלגו, ותושביה הם צעצועים. נחשבת גם כתת יבשת בפני עצמה. ניתן להגיע לעיר באמצעות מעבורת שיוצאת מאורביס. בעיר נמצא מגדל איוס, מגדל ענקי נוסף בן 100 קומות, בתחתיתו מצוי Omega Sector. בנוסף, בעיר זאת ניתן לעשות משימה קבוצתית המיועדת לרמות 35 - 50. וגם את מגדל הליוס - מגדל בין 3 קומות שבה קומה ה2 יש מעלית לקומה הראשונה שבה יש סיפרייה יש שם עולם בשם Korean Folk או .Fairy Tail Land בתחום הכי עמוק בעיר יש את populatos clock שעון חזק מאוד וגדול.
Omega Sector - עיר בלב אזור שמצוי תחת מתקפה של חייזרים. נשמרת על ידי המסו-ריינג'רס. ישנה בעיר כניסה לשוק החופשי.
Amoria Island - תוספת חדשה למשחק מגרסה 0.32, בעיר יש באפשרות שחקנים להתחתן.
Korean Folk Town - עיר כפרית, שנוספה למשחק בגרסא 0.37, זאת גם ארץ האגדות, ואפשר להגיע לשם מLudibrium ומAqua Road. יש בה הרבה משימות, שמעלות הרבה נקודות ניסיון, והמון מפלצות חדשות.
בשביל לעבור לעולם השני שהוא Victoria Island צריך ללכת לעיר Southperry, להמשיך ולדבר עם המלח בסוף המפה. (עולה 150 מסוס)
World Tour במייפל סטורי

ישנם כמה ערים שהתווספו למשחק במשך הזמן , אלו הרים הבנויים על סגנון הגרסאות שהוציאו אותם. לדוגמא, העיר Zipangu היא גרסה לעיר פוג'י שביפן. כדי להגיע לערים הללו יש לדבר אם דמות הנקראת - World Tour NPC . דמות הWorld Tour תקח 3,000 מסוס לכל נסיעה. עוד דרך יכול להיות דרך ערי Victoria Island. הערים שבינתיים שוחררו:
Zipangu - עיר המתבססת על העיר פוג'י שביפן. (ברקע המפה אפשר לראות את הר פוג'י. לעיר Zipangu יש 4 חלקים.
חלק 1 - אזור "מקדש הפטריות" , שבו נכלל בית הקברות.Mushroom Shrine.
חלק 2 - ה"יאקוזה" מקום שבו נלחמים נגד דמויות בצורת אנשי לחימה. Showa Town \ Yakuza Field.
חלק 3 - Maple Castle - טירת המייפל שבה אפשר להלחם עם נינג'ות , הכניסה היא דרך Mushroom Shrine.
חלק 4 - Kaede Castle maze - טירה מיוחדת לנינג'ות אשר שם מסתתר הבוס האגדי לרמה 180.
Shanghai - עיר המתבססת על העיר שנגחאי שבסין. בעיר זו נכללת מערכת הPVP של מייפל סטורי. [PVP - Player vs Player]
Formosa \ Night Market - עיר שכונתית, בחלק הראשון (Formosa) יש כלבים , ובחלק השני יש מאכלים ובוס חזק במיוחד.
Thailand Floating Market - עיר שבנויה בסגנון תאילנד.

חפצים

סוג הכסף בו משתמשות הדמויות במשחק נקרא "מסוס" (Mesos), והדרך הנפוצה ביותר למצוא אותו היא על ידי ציד מפלצות. חפצים ניתן לקנות, לאורך המשחק דרך חנויות המצויות בערים, להשיג על ידי ציד של מפלצות, או להכין דרך דמויות (בוטים) שונות המכינות חפצים באמצעות מצרכים אותם יש להביא לידיהן. ניתן גם לקנות ולמכור חפצים משחקנים אחרים (לרוב דרך השוק הפתוח). לרוב החפצים דרישות מינימליות מסוימות הנדרשות כדי להשתמש בהם. חפצים מסוימים הם בעלי בונוסים שונים לנתונים שונים (מוסיפים כוח או חיים). ניתן לשפר חפצים באמצעות מגילות שונות, אותן משיגים דרך ציד או על ידי קניה או על ידי קנייה מדמות מסוימת (למרות שרוב המגילות יקרות מאוד, חלקן שוות יותר ממליון מזוס משפרות משמעותית חפצים שונים). למגילות אחוזי הצלחה מסוימים, ואם הצליח התהליך על החפץ, יתווסף בונוס של נתון מסוים לחפץ, מה שמעלה את ערכו. לכל חפץ יש מספר שידרוגים מסוים (בין 5 ל10) כל פעם שמפעילים מגילה (גם אם היא פועלת וגם אם לא) יורד המספר. כשהמספר מגיע ל0 לא ניתן יותר לשדרג אותו. ניתן גם להשיג חפצי Maple נדירים אחרים, כמו חרב, שרביט, קשת, רובה קשת, פיגיון, כפפת התקפה של מתנקשים ועוד.

חפצי קאש

חפצי קאש (באנגלית - cash) הם חפצים שעולים כסף מציאותי, את הכסף המציאותי משלמים בכרטיס אשראי או ב-paypal לנקסון דרך האתר. כל 1$ מקנה לך 1000NX cash, בחנות הקאש שופ (cash shop) שבה ניתן לקנות את חפצי הקש ניתנת אפשרות חדשה שנקראת אוונט (event) שהיא בעצם מבצעים שמחדשים כל חודש וניתן לקנות בה פריטים שעולים מתחת לאלף קאש. חפצי הקאש ממוינים לפי סוגים- לבוש, חיית מחמד, חנויות וכו'. דרך נוספת להשגת קאש היא במהלך הרפתקאות של המשחק שנותנות לך אפשרות לזכות בMaple Point כאשר כל נק' maple point שווה ל-1000 NX cash. בעידכונים של המייפל סטורי הגלובלי ניתן לקנות קופוני קאש ולהקליד את מספר הקופון וכך לזכות
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
Itay
מנהל ראשי


מספר הודעות : 80
Join date : 08.12.08

מידע| מה זה מייפל?! Empty
הודעהנושא: Re: מידע| מה זה מייפל?!   מידע| מה זה מייפל?! I_icon_minitimeMon Dec 08, 2008 7:50 pm

בקאש. עוד דרך לזכות בקאש היא לקנות מאנשים (דרך רשימת השדברים שהשחקן רוצה, אנשים עם קאש יכולים להביא לו), לזכות במשימות או לקבל מGM של המשחק.

השוק החופשי

השוק החופשי (FreeMarket), אליו ניתן להכנס דרך Aqua road, Henesys, Perion ,Ludibrium ,El Nath, orbis או Omega Sector הוא מיזם של יוצרי המשחק והוא מהווה מקום מפגש לשחקנים כדי למכור ולקנות חפצים. בשוק החופשי כ-22 פורטלים, בהם מספר מסוים של משתמשים יכולים לפתוח חנות משלהם (שעולה כסף אמיתי NXcash) למכור חפצים שאותם הם השיגו (דרך קלה ונוחה למכור ולקנות). השוק החופשי מתרחש כמעט לגמרי בערוץ מספר 1 ובסקניה גם בערוץ 2 (בסקניה בערוץ 1 המקום מלא) בשער העולמות השוק (FreeMarket) אינו מלא אך יש אותם אופציות לכול העולמות במשחק. כיום גם יש NPC ששומר על החפצים שלך בשוק החופשי.

משימות


כדי לשמור על עניין במשחק, השחקן יוכל לעבור משימות שונות החל מדרגה מסוימת. המשימות מגוונות, החל מאיסוף חומרים על ידי ציד ועד לנסיעה ארוכה לאי אחר כדי להעביר מסמך מסוים לדמות מסוימת. משימות שונות דורשות דרגה מינימלית, ובתמורה להשלמת משימה יקבל השחקן בונוסים שונים. השחקן יכול לעקוב אחר התקדמות המשימה על ידי "יומן המשימות".

משימות קבוצתיות

משימות קבוצתיות (Party Quest או PQ) דורשות התארגנות בקבוצה , אז יוכלו השחקנים (דרוש מספר מסוים של משתתפים) לעבור מספר משימות בתמורה לבונוסים שמנים. בכל ערוץ יכולה אך ורק קבוצה אחת לעבור את המשימה בכל פעם, ורק משסיימה תוכל קבוצה אחרת לעבור אותה. קיימים מספר משימות כאלו במשחק:
לרמות 21-30, בעיר הגנבים Kerning City. ארבעה שלבים + בוס + שלב בונוס. דרושים ארבע שחקנים.
לרמות 35-50, בקומה ה-101 במגדל איוס שב-Ludibrium. תשעה שלבים + שלב בונוס. דרושים שישה שחקנים.
לרמות 50+, כמה קבוצות ביחד נלחמות נגד מפלצת חזקה מאוד בשם זאקום. מומלץ לבוא 5-6 Party שזה כ-40 איש מעל רמה 70.
לרמות 51-70, בעיר Orbis יש PQ לרמות אלו (8 שלבים + בונוס).
בעיר Perion יש משימת GQ לגילד לכל הרמות אך מומלץ לפחות 4 רמות 100, וCB עם DK.
יש גם PQ ב-Henesys, שבסרטונים עליו ניתן לראות שצריך לפצח צמחים, לשתול את הזרעים שלהם על עננים, להרוג יצורים שמזומנים (עטלפים, FLY EYE ועוד) ובבונוס ניתן להרוג חזירים (חזירים כמו בפיג ביץ', והEXP יוכפל פי 3 ופי 5 בדאבל EXP). לא ממש ידוע על PQ זה מכיוון שהוא רק בגרסא היפנית + הקוראנית.
גילדות

מטרתן של הגילדות ליצור קשר הדוק יותר ואחווה בין משתתפים שונים במשחק. כל שחקן בכל דרגה שהיא יכול להצטרף לגילד, אך אתה לא יכול להצטרף על דעת עצמך המנהיג של הגילד או העוזרים הראשונים רק יכולים לצרף אותך בשביל לפתוח גילדה יש לארגן קבוצה של שישה אנשים כולל המנהיג, ומנהיג הקבוצה יצטרך לשלם מיליון וחצי מסו (מטבע המשחק). כאשר פותחים גילדה יש מקום לעשרה שחקנים וניתן להרחיב לעד 100 מקומות (נכון לעכשיו) תמורת מסו.
ניתן גם לקנות סמל (emblem)ב5 מיליון מסוס, הסמל יופיע ליד שם הגילדה.
דבר חדש שהתווסף למשחק בפאץ 0.34 הוא הגילד קווסט (Guild Quest). הגילד קווסט מאוד דומה לפרטי קווסט (Party Quest) רק שאפשר לעשות אותו רק בגילד ולא צריכים לחכות שמישהו יצא וללחוץ אלא מזמינים תור.

ארועים (Events)

ארועים הם הטבות שונות הניתנות בזמנים שונים. הארועים מתרחשים בחגים שונים כגון חג המולד, חג האהבה, חג ההודיה, חג הפסחא ואפילו חג החנוכה של היהודים, או בזמנים הקשורים למשחק כגון יום השנה למשחק שהתרחש במאי. ההטבות נמשכות בדרך כלל כשעתיים ביום (לזמנים כמו ה-double exp וה-double drop)אבל זמני event כמו חג המולד נמשכים בדרך כלל במשך שבועיים עד חודש.
סוגי ההטבות:
Double EXP - על כל מפלצת ירוויח השחקן כמות כפולה של נקודות ניסיון.
Double Drop - הסיכוי שמפלצת תפיל חפץ מסוים יוכפל.
אירועים שונים המקיימים במקומות מסוימים ובהם ניתן להילחם במפלצות מיוחדות ולהשיג חפצים נדירים (למשל, Maple Lama Staff פריט לקוסמים, או Maple Hontas, חפץ מיוחד שמשיגים בחג ההודיה, ועוד דברים שנופלים רק ביום השנה של המשחק שמתרחש בחודש מאי).
ישנם גם ארועי GM - GameMaster שבהם מנהלי המשחק נפגשים עם השחקנים ועושים לשחקנים משימות, כגון לגלגל כדור שלג על ידי מכות עם הנשק ועוד. הזוכים באירועים אלה מקבלים חפצים מיוחדים כגון כלי נשק לרמות גבוהות מאוד או את החפצים הנדירים ביותר במשחק. יש לציין כי ארועי GM נדירים מאוד, וצריך הרבה מזל וסבלנות להשתתף באחד. הארועים נעשים בשיא היום של ארצות הברית (אזור זמן -08:00 GMT), בערך בשעה שתיים או שלוש בצהריים, בארץ ישראל, אזור הזמן הוא +02:00 GMT, זאת אומרת ששיא היום שלהם, זה שיא הלילה אצלנו (כמעט חצי יממה הפרש, 10 שעות אחורה).

העיר אמוריה

בעיר אמוריה, שהיא עיר חדשה שנוספה בגרסה 0.32 הגלובאלית שחקנים יכולים להתחתן. לעיר מגיעים דרך העיר הנסיס שנמצאת באי וויקטוריה. ניתן לרכוש ב-25K Nexon Cash אולם ובו ניתן להתחתן. בנוסף, שחקנים ללא Nexon Cash יכולים להתחתן בדיוק כמו שחקנים עם Nexon Cash רק שהם מתחתנים ללא אולם. על מנת להתחתן, על השחקנים שברצונם להתחתן מוטלת משימת אירוסין ובה החתן המיועד צריך להביא לכלה המיועדת טבעת אירוסים שאותה הוא מכין מחומרים שהוא מוצא במשחק. כמובן שהכלה צריכה להסכים להזמנה. לפני כל חתונה מופיעה הודעה באדום בחלון ההודעות ובה מופיעה מקום החתונה והזוג המיועד. בעיר ניתן לבצע משימה שבה מקבלים שיער בNexon Cash שאי אפשר להחליפו. באמוריה עוד משימה המתאימה לכל עבודה.

קרדיט לפורום אחר lol!
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
 
מידע| מה זה מייפל?!
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1

Permissions in this forum:אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
Forum - IL :: משחקי רשת :: Maple Story-
קפוץ אל: